ATSAMR30E18A-MUT
Contact Now
ATSAMR30E18A-MUT
Category : RF and Wireless RF Transceiver ICs
Digi-Key Programmable : Not Verified
Serial Interfaces : I²C, SPI
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 256kB Flash, 40kB SRAM
Package / Case : 32-VFQFN Exposed Pad
GPIO : 16
Type : TxRx + MCU
Current - Transmitting : 26.5mA
Current - Receiving : 9.2mA
Modulation : BPSK, O-QPSK
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
RF Family/Standard : 802.15.4
Data Rate (Max) : 1Mbps
Product Status : Active
Protocol : -
Mounting Type : Surface Mount
Series : -
Sensitivity : -110dBm
Supplier Device Package : 32-VQFN (5x5)
Mfr : Microchip Technology
Frequency : 700MHz, 800MHz, 900MHz
Voltage - Supply : 1.8V ~ 3.6V
Power - Output : 11dBm
Base Product Number : ATSAMR30
Description : IC RF TXRX+MCU 802.15.4 32VFQFN
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : ATSAMR30E18A-MUT
Contact Now
IC RF TxRx + MCU 802.15.4 700MHz, 800MHz, 900MHz 32-VFQFN Exposed Pad