B72214S2211K101
Contact Now
B72214S2211K101
  • 1
Voltage Rating AC : 210 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Surge Energy Rating : 80 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Series : AdvanceD
Varistor Voltage : 330 VDC
Voltage Rating DC : 270 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 410 pF