ERZ-V14D271CS
Contact Now
ERZ-V14D271CS
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 175 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 455 V
Series : V
Varistor Voltage : 270 VDC
Voltage Rating DC : 225 VDC
Capacitance : 640 pF