AVRM1005C6R8NT101N
Contact Now
AVRM1005C6R8NT101N
  • 1
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 10 A
Surge Energy Rating : 20 mJ
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 14 V
Series : AVR-M/AVRL
Varistor Voltage : 6.8 V
Voltage Rating DC : 3.5 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Capacitance : 100 pF