B72207S400K111
Contact Now
B72207S400K111
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 40 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 3 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 135 V
Series : SuperioR
Varistor Voltage : 68 VDC
Voltage Rating DC : 56 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 900 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 40vrms 7mm StdCrimp