ERZ-V10D182
Contact Now
ERZ-V10D182
  • 1
Diameter : 10 mm
Voltage Rating AC : 625 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 3.5 kA
Surge Energy Rating : 247 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 2.97 kV
Series : V
Varistor Voltage : 1 kVDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Voltage Rating DC : 825 VDC
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 1000V 25A CLAMP