ERZ-E14A331
Contact Now
ERZ-E14A331
  • 1
Diameter : 16.5 mm
Voltage Rating AC : 210 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 10 kA
Surge Energy Rating : 228 J
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 545 V
Series : E14
Varistor Voltage : 330 VDC
Voltage Rating DC : 270 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 900 pF
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 14mm D type 330volts 10KA 228J 900pF