ERZ-VEEV511
Contact Now
ERZ-VEEV511
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 320 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Termination Style : Radial
Clamping Voltage : 845 V
Series : V
Varistor Voltage : 510 VDC
Voltage Rating DC : 410 VDC
Capacitance : 350 pF