B72214S0231K151
Contact Now
B72214S0231K151
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 230 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 4.5 kA
Surge Energy Rating : 60 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 595 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 360 VDC
Voltage Rating DC : 300 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 530 pF