ERZ-V07D820
Contact Now
ERZ-V07D820
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 50 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.75 kA
Surge Energy Rating : 7 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 135 V
Series : V
Varistor Voltage : 82 VDC
Voltage Rating DC : 65 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 810 pF
Product : MOV
Manufacturer : Panasonics
Description : Varistors 50V 10A CLAMP